Posadzone i zjedzone

O mnieWitam wszystkich i dziękuję za odwiedziny :)

Nazywam się Katarzyna Czołczyńska i prowadzę bloga kulinarnego. Czasami piszę też o naszej ukochanej działce, która jest dla mnie namiastką prawdziwego ogrodu, którego, mieszkając w bloku, nie mam możliwości posiadać.

Z wykształcenia jestem projektantem ogrodów.
Ogrodnictwa uczyłam się najpierw w szkole w Polsce, a później w Anglii, gdzie uczęszczałam do Hadlow College, ucząc się ogrodnictwa i projektowania ogrodów. Praktyczną wiedzę zdobywałam w:
- Hever Castle - miejsce urodzin Anny Boleyn, jednej z żon Henryka VIII, hrabstwo Kent
- Waddesdon Manor - dziewiętnastowieczny ogród należący do National Trust. Założenie wybudował Ferdynand de  Rothschild, a jego potomkowie chętnie odwiedzają ogród i pałac do dziś :), hrabstwo Buckinghamshire
- Denmans - ogród projektanta Johna Brookesa, hrabstwo West Sussex
- Edenbridge House - prywatny ogród rodziny Lloyd na przedmieściach Enenbridge, hrabstwo Kent

Po powrocie do Polski pracowałam jako projektant ogrodów, a później zajęłam się pisaniem artykułów o tematyce ogrodniczej do:
- Ogrody, ogródki, zieleńce
- Kwietnik
- Murator
- Magia ogrodów
- Dziennik Bałtycki


Choć mój wyuczony zawód jest ściśle związany z ogrodami i roślinami, obecnie zajmuję się komputerowymi opracowaniami graficznymi zupełnie nie związanymi z branżą ogrodniczą :)  Ale po pracy, kiedy tylko pozwala na to czas, zmykam na działkę. Pielę, koszę trawę, lub po prostu leżę w hamaku i patrzę w niebo.
Mieszkam w Gdyni, jestem spełnioną żoną i mamą wspaniałego syna Krzysia (2002).
Resztę naszej bandy stanowią dwa koty - Balbin i Mruczka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze :)